Powitanie Wiosny

21marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział  w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”.

Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy maszerując jak co roku w barwnym korowodzie ulicami miasta, śpiewając wiosenne piosenki grając na instrumentach perkusyjnych – jednocześnie żegnając zimę.

Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość.

Wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze uczestników korowodu.                                                                       Dzieci pożegnały Marzannę – zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę.                                                             Dzieci stwierdziły zgodnie,że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre,zazieleni łąki, drzewa i trawy.