Razem z nami

Przedszkole Samorządowe „Baśniowa Kraina” w Błaszkach w okresie od 01.09.2022 do 30.06.2023 realizuje projekt współfinansowany z UE w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014- 2020  pt. „RAZEM Z NAMI”.    Kwota dofinansowania wynosi 510 000, 00 zł.

Celem projektu jest dostosowanie miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami poprzez:

1.    Realizację zajęć specjalistycznych:

• ·        dogoterapia
  • ·        muzykoterapia
  • ·        arteterapia
  • ·        logorytmika

·        zajęcia fizjoterapeutyczno- korekcyjne /w tym zabawy w wodzie /

2.    Realizację zajęć rozwijających kompetencje kluczowe:

• ·        przyrodnicze
  • ·        matematyczne
  • ·        cyfrowe

3.    Realizację zajęć z języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

W ramach realizacji projektu

• ·        wzbogacono bazę placówki o nowe wyposażenie, meble, pomoce dydaktyczne, materiały plastyczne
  • ·        doposażono plac zabaw o nowe urządzenia i zabawki
  • ·        dostosowano łazienkę do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
  • ·        wyposażono salę wyciszającą o kolumny świetlne
  • ·        wyposażono salę terapeutyczną w specjalistyczny sprzęt i narzędzia dostosowane do prowadzenia diagnozy i terapii
  • ·        przeprowadzono cykl szkoleń oraz kursów dla nauczycieli przedszkola wzbogacających wiedzę , podnoszących kompetencje i kwalifikacje.

kliknijFotorelacja