Sprawozdanie z udziału w Ogólnopolskim Projekcie ,,Wyzwanie Teodora”

image001 W  roku szkolnym 2021/2022 dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Baśniowa Kraina” w Błaszkach wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie ,,Wyzwanie Teodora”. Głównym celem niniejszego projektu było wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o samego siebie. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.

image003

Odznaka ,,Pomocna dłoń”

Grupa ,,Czarodzieje” jako pierwsi przystąpili do wykonania zadania w ramach projektu "Wyzwanie Teodora" zdobywając odznakę ,,Pomocna dłoń”.

Dzieci włączyły się do akcji pomocy podopiecznym Stowarzyszenia Na Psią –Łapę – Sercem Psa z Sieradza. Dzieci zbierały karmę oraz akcesoria potrzebne  do opieki przy psach, pomagając im w ten sposób  przetrwać zimę. Dzieci  brały również udział w innych akcjach potrzebującym pomocy, które organizowane były na terenie naszego przedszkola min.: pomoc dla rodziny kolegi i koleżanek z przedszkola, która znalazła się w trudnej sytuacji, pomoc dla Ukrainy, corocznej zbiórce ,,Góra Grosza”, ,,Challenge dla Jagódki”  pamiętając o tym,  że dobro wraca.

image004

Odznaka ,,Kuchcikowego Mistrza”

Grupa,, Misie” wykonały kolejne  zadanie w ramach projektu. Przedszkolaki zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły  pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Nie zabrakło choinek, reniferów, misiów, dzwonków, gwiazdek i wielu, wielu innych. W ten oto sposób dzieci zdobyły kolejną odznakę - ,,Kuchcikowego Mistrza”. Pięknie udekorowane i zapakowane pierniczki trafiły jako drobny upominek świąteczny do najbliższych.

image006

Odznaka ,,Antynudek”

Dzieci z grupy ,,Nutki” w październiku zdobyły kolejną odznakę w projekcie ,,Wyzwanie Teodora „- ,,Antynudek” to wg profesora Teodora , osoba, która nigdy się nie nudzi, a takimi osobami okazały się ,,Nutki”.  W zdobywaniu sprawności  pomogły jesienne spacery i zbieranie  darów od Pani Jesieni, które okazały się super pomocą do wspólnych zabaw w sali tzn., że każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy i pozbawiony nudy.

image008

Odznaka ,, Zdrowy Osiłek”

Grupa ,,Krasnale” każdą wolną chwilę spędza aktywnie. Zdobycie odznaki „Zdrowy osiłek”  za pomocą ćwiczeń fizycznych, torów przeszkód i gimnastyki sprawiło im wiele radości. Celem ćwiczeń było promowanie zdrowego stylu życia. W nagrodę dzieci  zdobyły kolejną odznakę od Teodora.  Wszystkie dzieciaki były bardzo zadowolone, że poradziły sobie z wyzwaniem   i pomogły bocianowi w wykonaniu zadania.

image010

Odznaka ,, Kochające serce”

Grupa ,,Jagódki” zorganizowała Dzień Kochającego Serca zdobywając w ten sposób kolejną odznakę ,,Kochające serce” . Pod tą sprawnością kryje się dużo, tak jak dużo jest uczuć i emocji. Podczas naszych wspólnych zajęć dzieci rozmawiały na temat różnych emocji. Dzieci dowiedziały się czym są emocje, które kryją się w każdym z nas, kiedy się pojawiają , jak o nich mówić i jak je można wyrażać.  Z tej też okazji ,,Jagódki” przygotowały niespodziankę dla grupy porannej, z którą dzieli salę.

image010

Odznaka ,, Przyjaciel przyrody”

Dzieci z grupa ,,Słoneczka” realizując zadania w ramach projektu poznały niektóre z problemy  ekologiczne występujące w środowisku, zapoznały się z zasadami segregowania odpadów. Dzieci wzięły udział w Światowym Dniu Ziemi oraz wykonały plakat promujący ekologię.

Odznaka ,,Artystyczna dusza”image014

,,Leśne Duszki” zdobyły  kolejną odznakę projektu - Wyzwania Teodora - odznakę ,,Artystycznej Duszy”. By zdobyć tę sprawność dzieci skupiły się na postaci samego Teodora. Przedszkolaki stworzyły portret bociana, który następnie stał się elementem łąki, która była dekoracją podczas przedstawienia z okazji Dnia Mamy.

ZADANIA ZOSTAŁY WYKONANE - KATRA ZADAŃ UZUPEŁNIONA

image016

Gratuluję zdobycia wszystkich siedmiu sprawności. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłym talentem, wrażliwością i olbrzymią wyobraźnią.

image018

Dzień Dziecka

3 czerwca  dzieci ze wszystkich grup zgromadziły się  o godz. 9. 30 na placu przedszkolnym, aby wspólnie z całą społecznością przedszkolną razem się bawić i świętować ten dzień.  Gościem tegorocznej imprezy był kowal, który w ciekawy sposób przyblizył dzieciom zawód, którego zadaniem jest tworzenie przedmiotów z metalu.
Chętne dzieci pasjonujące się malarstwem, rysunkiem realizowały swoje marzenia ujawniając swój talent plastyczny na warsztatach  plastycznych pod kierunkiem swoich pań.
Zwieńczeniem malowania była  wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci pt: ” Moje marzenia”.                            Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się basen z kulkami oraz dmuchany zamek.Można było zrobić sobie zdjęcie z Myszką Miki i Mini, które przechadzały się po placu zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyły się duże bańki mydlane, a takze malowanie twarzy. Na placu rozbrzmiewała wesołam muzyka zapraszająca do tańca. Wszystkie dzieci bawiły się razem uczestnicząc we wspolnych zabawach.  Końcowym etapem zabaw było wręczenie dzieciom drobnych upominków.                          Był to dzień pełen wrażeń, emocji, radości, który na długo pozostanie  w pamięci przedszkolaków

Konkurs już za nami...

Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom i dzieciom z grupy II,,Krasnale" za udział w  konkursie plastyczno - literackim pt. ,,Moja książeczka z własnym tekstem i ilustracjami". Mamy nadzieję, że wykonanie prac konkursowych było dla Państwa okazją do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu wolnego z dzieckiem.

Wyniki konkursu : I miejsce Kalina Bożek

II miejsce Zofia Jaśkiewicz