Grupy przedszkolne

W roku szkolnym 2023/2024 utworzonych

zostało 7 oddziałów

Grupa III „ Leśne duszki ”

Wychowawczyni:  Joanna Fryś

Nauczyciel uzupełniający: Ewelina Słodowa

Pomoc nauczyciela: Ewa Smolarek

Grupa ,,Leśne duszki" – liczy 25 dzieci w wieku 5 i 4 lata. Wszystko jest ciekawe, dla niektórych dzieci też nowe. W grupie uczymy się samodzielności i współdziałania z koleżankami i kolegami.

Razem się bawimy, śpiewamy, tańczymy, rysujemy. Chętnie poznajemy różne bajki, opowiadania i ciekawostki. Wiele rzeczy robimy tak jak w poprzednim roku , lecz wiele rzeczy będziemy robić po raz pierwszy. Może nie wszystko nam wychodzi, ale bardzo się staramy. Każdy dzień to nowe, ciekawe wyzwania.

Szczególnie lubimy zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej oraz na świeżym powietrzu . Chętnie uczymy się też wierszy, rymowanek, piosenek podpartych ruchem i tańcem. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów i dorosłych. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Uwielbiamy zabawy, dzięki którym zdobywamy nowe doświadczenia, wiadomości, umiejętności i sprawności. Najważniejsze, by każdy dzień sprawiał dzieciom radość i uśmiech.

Grupa IV„ Krasnale

Wychowawczyni: Ewelina Stradomska

Nauczyciel uzupełniający: Aneta Grabowska, Ewelina Słodowa

Nasza grupa to Krasnale - mamy już 6 lat i w przyszłym roku idziemy do szkoły. Wśród nas jest 18 dziewczynek i 7 chłopców. Ten rok będzie dla nas wielkim wyzwaniem, ponieważ wkraczamy w świat liter i cyfr, aby dobrze przygotować do roli pierwszoklasisty. W przedszkolu poszerzamy wiedzę, rozwijamy swoje umiejętności. Lubimy różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali jak i na placu zabaw. Chętnie poznajemy otaczający nas świat , jesteśmy twórczymi, dociekliwymi i bardzo pomysłowymi przedszkolakami. Ponadto jesteśmy odważni i weseli. Wspólnie uczymy się zasad bezpieczeństwa i zgodnego współżycia w grupie. Staramy się być samodzielni i koleżeńscy.

Grupa I „ Misie ”

Wychowawczyni:  Ilona Polowczyk

Nauczyciel uzupełniający: Marta Ludwiczak, Daria Dobruchowska, Jolanta Filipiak

Pomoc nauczyciela: Iwona Bryńska

Do grupy „Misie” uczęszczają dzieci 3-4letnie. To najmłodsze dzieci, które przyszły po raz pierwszy do przedszkola. Dzieci  z naszej grupy poznają siebie nawzajem, panie i przedszkole. Wszystko jest nowe, ciekawe! Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Każdy dzień to nowe, ciekawe wyzwania. Szczególnie lubimy zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej oraz w ogrodzie przedszkolnym. Chętnie uczymy się wierszy, rymowanek, piosenek podpartych ruchem i tańcem. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów i dorosłych. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Uwielbiamy zabawy, dzięki którym zdobywamy doświadczenia, wiadomości, umiejętności i sprawności.Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

Grupa V „ Czarodzieje ”

Wychowawczyni:  Małgorzata Polewska

Nauczyciel uzupełniający: Aneta Grabowska

Pomoc nauczyciela: Ewa Stradomska

,,Czarodzieje", to grupa dzieci 6- letnich, liczy 25 przedszkolaków. Dzieci przychodzą do przedszkola z uśmiechem i chęcią poznawania nowych wiadomości. Są pogodne, otwarte i aktywne zarówno podczas zajęć w sali, jak i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo lubią różnego rodzaju zabawy dydaktyczne, ruchowe, matematyczne, plastyczne oraz zabawy tematyczne w kącikach zainteresowań. Chętnie eksperymentują, bawią się przy muzyce, uczą się nowych piosenek, wierszyków i rymowanek.

Czarodzieje starają się być samodzielne i wzajemnie sobie pomagają. Przygotowując się do podjęcia nauki w szkole każdy dzień spędzają na wspólnych zabawach, zdobywając nowe doświadczenia i umiejętności,

Grupa VI  „ Słoneczka ”

Wychowawczyni: Ilona Jasińska

Nauczyciel uzupełniający :Marta Ludwiczak

Jesteśmy grupą dzieci 5-letnich. Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć poznajemy litery, uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek.

Grupa II „Jagódki”

Wychowawczyni:  Barbara Wojtyna

Nauczyciel uzupełniający : Ewelina Słodowa

Jagódki to grupa do której uczęszczają dzieci 4 letnie. Grupa liczy 25 przedszkolaków, 10 dziewczynek i 15 chłopców. Chętnie przychodzimy do przedszkola i uczestniczymy w zajęciach. Lubimy wspólne zabawy, te organizowane przez panią i te w kącikach zainteresowań. Chętnie rysujemy, malujemy i wyklejamy prace plastyczne. Lubimy ćwiczenia ruchowe organizowane w sali i zabawy organizowane na placu zabaw. Z chęcią słuchamy piosenek i czytanych opowiadań oraz bajek.

Utrwalamy zasady obowiązujące w przedszkolu i staramy się ich przestrzegać.

Grupa VII ,, Nutki ”

Wychowawczyni: Daria Dobruchowska

Pomoc nauczyciela: Iwona Bryńska

Jesteśmy Nutki. Mamy 3 albo 4 lata. Pierwszy raz przyszliśmy do przedszkola i bardzo nam się tu podoba. Chętnie skaczemy w rytm muzyki, ale uwielbiamy też bawić się w kącikach zainteresowań i na placu zabaw. Z nowymi kolegami i koleżankami ciekawie spędzamy czas, a kiedy się bawimy to dzielimy się zabawkami. Dużo się dzieje w przedszkolu i każdego dnia czekamy na nowe przygody.

Do przedszkola przyszły Nutki,

zostawiły w szatni butki.

Pięknie Panią powitały,

za zabawę się zabrały.