Grupy przedszkolne

 

W roku szkolnym 2022/2023 utworzonych

zostało 7 oddziałów

 

Grupa II „ Leśne duszki ”

 

Wychowawczyni:  Joanna Fryś

Nauczyciel uzupełniający: Daria Dobruchowska

Grupa II– Leśne duszki – liczy 23 dzieci w wieku 4 i 5 lata. Wszystko jest ciekawe, dla niektórych dzieci też nowe. W grupie uczymy się samodzielności   i współdziałania z koleżankami i kolegami.

Razem się bawimy, śpiewamy, tańczymy, rysujemy. Chętnie poznajemy różne bajki, opowiadania i ciekawostki. Wiele rzeczy robimy tak jak                  w poprzednim roku , lecz wiele rzeczy będziemy robić po raz pierwszy.            Może nie wszystko nam wychodzi, ale bardzo się staramy. Każdy dzień to nowe, ciekawe wyzwania.

Szczególnie lubimy zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej oraz na świeżym powietrzu . Chętnie uczymy się też wierszy, rymowanek, piosenek podpartych ruchem i tańcem. Przyswajamy nawyki kulturalnego             i serdecznego zachowania się wobec kolegów i dorosłych. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Uwielbiamy zabawy, dzięki którym zdobywamy nowe doświadczenia, wiadomości, umiejętności i sprawności. Najważniejsze, by każdy dzień sprawiał dzieciom radość i uśmiech.

 

Grupa III„ Krasnale 

Wychowawczyni: Ewelina Stradomska

Nauczyciel uzupełniający: Daria Dobruchowska

Grupa 5 latków liczy 24 dzieci, wśród których jest 17dziewczynek i 7 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe w sali jak i w ogrodzie przedszkolnym. Wspólnie i chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Lubią spacery , zabawy dydaktyczne tematyczne w kącikach zainteresowań. Są otwarte na nowe doznania i działania. Większość dzieci do przedszkola chodzi trzeci rok

Grupa IV „ Misie ”

 

Wychowawczyni:  Małgorzata Polewska

 Nauczyciel uzupełniający: Marta Ludwiczak 

Grupa IV Misie liczy 25 przedszkolaków. Dzieci przychodzą do przedszkola z uśmiechem i chęcią poznawania nowych wiadomości. Są pogodne, otwarte i aktywne zarówno podczas zajęć w sali, jak i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo lubią różnego rodzaju zabawy dydaktyczne, ruchowe, matematyczne, plastyczne oraz zabawy tematyczne w kącikach zainteresowań. Chętnie eksperymentują, bawią się przy muzyce, uczą się nowych piosenek, wierszyków i rymowanek.                                            Misie starają się być samodzielne i wzajemnie sobie pomagają. Każdy dzień spędzają na wspólnych zabawach, zdobywając nowe doświadczenia i umiejętności. Przed Misiami ważne wyzwanie, przygotowanie do podjęcia nauki w szkole. Stawiają więc pierwsze kroki w nauce pisania i czytania. Dzieci są chętne do pracy i napewno z łatwością sprostają wszystkim tegorocznym działaniom.

 

Grupa V „ Czarodzieje ”

Wychowawczyni:  Aneta Grabowska

Nauczyciel uzupełniający: Marta Ludwiczak, Daria Dobruchowska, Ilona Jasińska

„Czarodzieje” to grupa dzieci 5 i 6 letnich. Liczy 24 dzieci, wśród których jest  15 dziewczynek i 9 chłopców. Wychowawczynią grupy jest mgr Aneta Grabowska. Dzieci bardzo dobrze odnalazły się wśród nowych kolegów  i koleżanek. Chętnie uczęszczają do przedszkola. Są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw  jak i zajęć dydaktycznych.  Bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe. Dzieci chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Bardzo lubią zabawy w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi oraz wyjściem do ogrodu, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie - przygotowanie do nauki czytania i pisania oraz osiągnięcia dojrzałości szkolnej.

 

 

 

Grupa VII  „ Słoneczka ”

 

Wychowawczyni: Ilona Jasińska

Pomoc nauczyciela: Iwona Bryńska

Grupa "Słoneczka" to dzieci 3 i 4 letnie. Wszystkie słoneczka dzielnie przeszły okres adaptacji i zmieniają się w przedszkolaki na medal. Dzieci uczą się zasad wspólnego współżycia w grupie, starają się być samodzielne i koleżeńskie. Nasza grupa bardzo lubi wspólne zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek i wykonywanie prac plastycznych. Każdy dzień dla maluchów to nowe wyzwania i doświadczenia. 
 

 

Grupa I „Jagódki”

 

Wychowawczyni:  Barbara Wojtyna

Nauczyciel uzupełniający : Daria Dobruchowska, Ilona Polowczyk

Pomoc nauczyciela: Iwona Bryńska

Jagódki to grupa do której uczęszczają dzieci 3 letnie. Grupa liczy 26 przedszkolaków, 10 dziewczynek i 16 chłopców. Chętnie przychodzimy do przedszkola, chociaż w pierwszych dniach roku szkolnego, niektórym z nas trudno było rozstać się z rodzicami. Lubimy wspólne zabawy, te organizowane przez panią i te w kącikach zainteresowań. Chętnie rysujemy, malujemy i wyklejamy prace plastyczne. Lubimy ćwiczenia ruchowe organizowane w sali i zabawy organizowane na placu zabaw. Z chęcią słuchamy piosenek i czytanych opowiadań oraz bajek.

Poznaliśmy zasady obowiązujące w przedszkolu i staramy się ich przestrzegać.

 

Grupa VI ,, Nutki ”

Wychowawczyni: Ilona Polowczyk

Grupa VI „Nutki” to dzieci 4-5 -letnie. Wychowawcą grupy jest pani Ilona Polowczyk. Dzieci  chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą w różnych zajęciach i zabawach. Bardzo lubią śpiewać i tańczyć, malować, rysować, budować przeróżne budowle z klocków. Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i  wspólną zabawę. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Wiele radości sprawiają dzieciom zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Dzieci starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki czemu w grupie panuje miła atmosfera. Przedszkolaki  dbają o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagają w jej upiększaniu i dekorowaniu. Naszym celem jest uśmiech, radość i dobre samopoczucie dzieci, a wszystko to z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Sponsor

bank spoldzielczy1