O kuchni

W naszym przedszkolu dzieci otrzymują codziennie trzy posiłki.

Dbamy o to, aby potrawy serwowane naszym przedszkolakom posiadały wszystkie składniki niezbędne dla zdrowego rozwoju. Uwzględniamy także potrzeby żywieniowe dzieci alergicznych.

Wszystkie posiłki przyrządzane są w naszej własnej przedszkolnej kuchni. Jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest dla Państwa bezpieczeństwo i najwyższa jakość przygotowywanych potraw.

Przedszkole wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Kuchnia wyposażona jest w nowoczesny i profesjonalny sprzęt gastronomiczny.

W naszej placówce nie zmuszamy dzieci do jedzenia, staramy się natomiast, Je do tego w umiejętny sposób zachęcać.

Wprowadzamy także dzieci w świat kultury związanej ze spożywaniem posiłków – np. używanie sztućców, serwetek, czy nauka właściwej pozycji przy stole. Posiłki dla dzieci zawsze przygotowujemy ze świeżych produktów, bez konserwantów i ulepszaczy.

Przedszkole jest objęte kontrolą stanu higieniczno-sanitarnego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny.