Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych    i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija,  bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!

W tym roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia 24 listopada. Głównym celem popularyzacji w naszym przedszkolu tego święta była chęć przypomnienia najważniejszych wartości, jakimi są przyjaźń, miłość i ciepło, z którymi łączy się właśnie Pluszowy Miś. Prawie wszystkie dzieci przyniosły ulubione „misiowe” Przytulanki. Były misie małe i duże, nowe i nieco zmęczone przytulaniem. Przedszkolaki opowiadały  o swoich pluszakach, tańczyły z nimi, ćwiczyły, śpiewały im piosenki, próbowały misiowych smakołyków(miodu), brały udział w konkursie kto szybciej zje miód, przypomniały sobie bajkę o Misiu Uszatku oraz wykonały misie rożnymi technikami.

Po dniu pełnym wrażeń misie wraz ze swoimi właścicielami wrócili do domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.

11 listopada Święto Niepodległości

 

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego, co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe -            Święto Niepodległości.

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Dzieci wykonały na tę uroczystość kokardy narodowe w barwach ojczystych

Przedszkolaki wraz z nauczycielami udały się pod Pomnik ,,Bohaterom tej Ziemi” gdzie zapaliły przyniesione przez siebie znicze oraz przyłączając się do akcji ,,Szkoła do hymnu” o godz. 11.11 odśpiewały hymn.

W taki oto sposób dzieci oddały hołd tym, którzy walczyli w obronie naszego kraju oraz naszej ,,Małej Ojczyzny”.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Spotkanie muzyczne

Rozpoczęliśmy przygodę z koncertami muzycznymi Miusic Factory Paweł Zięba. Dzisiaj odbył się pierwszy pt. ,,Elementarz koncertowy” podczas, którego przedszkolaki poznały instrumenty z grupy smyczkowej. Bohaterką spotkania była wiolonczela. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tym zbudowanym na wzór skrzypiec instrumencie . Wybrzmiały piękne melodie znanych utworów. Nie zabrakło muzycznych zagadek. Przedszkolaki mogły się również sprawdzić w roli wiolonczelisty i dyrygenta.

Kolejny koncert już wkrótce.

Góra Grosza - PoMOC za GROSZE

Nasze Przedszkole podobnie jak w latach ubiegłych bierze udział w akcji ,,Góra grosza”.

Towarzystwo Nasz Dom, które jest organizatorem tej akcji od wielu lat wspiera dzieci i młodzież finansując im m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną, rozwój pasji i zainteresowań.

 Akcja polega na wrzucaniu monet o nominale od 1 gr do 5 zł do skarbonek.

Pieniądze uzbierane w pokaźną „górę grosza” mogą przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od najbliższych.

Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji !!!

Za każdy Twój grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

Drobniaki wrzucamy do przygotowanych skarbonek

w salach przedszkolnych w dniach:

01.11.2023r. – 29.02.2024r.

Spotkanie z Panem Leśniczym

„Uczmy miłości do przyrody

uczmy spostrzegać jej piękno

cieszyć się nim, podziwiać je

i przestrzegajmy dzieci

by tego piękna nie niszczyły.”

H. Zdzitowiecka     

13 października  do naszego przedszkola przybył niezwykły gość – Pan Leśniczy z Nadleśnictwa Wróbel.  Na początku spotkania pan leśniczy   przedstawił się dzieciom , opowiedział kim jest leśniczy, gdzie pracuje  i zaprezentował swój mundur.

        W dalszej części opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach.  W omawianiu tematu pomocna stała się  prezentacja multimedialna, stworzona dla przedszkolaków. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają i nazywają się elementy fauny i flory znajdujące się w nadleśnictwie którym się opiekuje.
Pan Leśniczy zwrócił uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru. Przypomniał naszym przedszkolakom, iż w lesie nie należy :
– hałasować, by nie płoszyć ptaków,
– wyrzucać śmieci na ściółkę leśną,
– rozniecać ognia w miejscach do tego nie przeznaczonych,
– zrywać i niszczyć roślin
      Pan leśniczy prosił przedszkolaków, by przed wejściem do lasu pamiętały o tym, że są w nim tylko gośćmi i dlatego powinny przestrzegać zasad właściwego zachowania się . Podczas spotkania pan leśniczy zadawał  przedszkolakom pytania, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Warto zwrócić uwagę ,że pan leśniczy wykazał się dużym poczuciem humoru i nawiązał świetny kontakt z dziećmi. 

     Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły podziękowanie panu leśniczemu Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.