Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Święto Przedszkolaków.

Hucznie i bardzo zwariowane obchody rozpoczęliśmy od zabaw zorganizowanych w poszczególnych salach. Było śmiesznie i kolorowo. Następnie korzystając z pięknej pogody wszyscy wyszliśmy na plac zabaw, gdzie czekało nas wiele atrakcji min. dmuchane zamki oraz banki mydlane.

Radość, śmiech i głośny śpiew towarzyszyły nam przez cały ten dzień.

UWAGA !

Sekretariat przedszkola w miesiącu sierpniu czynny od 01.08 - 04.08 i od 16.08 - 31.08 w godzinach od 8.00 - 13.00.

Kontakt możliwy w tych godzinach pod numerem telefonu 43 829 20 45.

Wycieczka do Borysewa

     Dnia 19 czerwca 2023 roku dzieci z grup „Czarodzieje” i „Misie” wybrały się na wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Była to fantastyczna lekcja przyrody, podczas której poznaliśmy wiele gatunków zwierząt. Najpierw dzieci uczestniczyły w pogadance o życiu i zwyczajach jeży, jaszczurek i żółwi. Miały możliwość bezpośredniego z nimi kontaktu poprzez karmienie i głaskanie. Później dzieci były świadkami pokazowego karmienia tygrysów bengalskich i lwów, a także obserwowały trening i karmienie foki. Kolejnym punktem wycieczki była przejażdżka kolejką, dzięki której dzieci mogły zobaczyć i zwiedzić dalsze zakątki ZOO. Przysłuchując się płynącym z głośników opowieściom pani przewodnik poznały ciekawostki na temat różnych zwierząt. Po wszystkich atrakcjach udaliśmy się na pyszny obiadek a potem zrobiliśmy zakupy wybranych przez dzieci pamiątek. Wycieczka była okazją do integracji między dziećmi oraz pomocy sobie nawzajem. Dzieci doświadczyły wielu nowych emocji oraz spotkały się   z niecodziennymi sytuacjami. Poszerzyły swoją wiedzę poznawczą, ponieważ zaznajomiły się ze światem egzotycznych zwierząt i ich środowiskiem. Przeżyły niezapomniane chwile. To był super spędzony czas. Wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci. Wycieczka stała się niesamowitą przygodą dla wszystkich uczestników.

Uroczyste pożegnanie sześciolatków

"Znów minął rok bardzo długi, lecz szczęśliwy i wspaniały

ostatni raz w naszej sali wszystkie dzieci się spotkały..."

            Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykowały się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. 22 czerwiec,  był to wyjątkowy dzień dla całej naszej przedszkolnej społeczności. W tym dniu w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie naszych Kochanych sześciolatków. Z tej okazji starszaki przygotowały wiersze, śpiewy i tańce. Wszystko pięknie się udało, było trochę śmiechu, trochę łez wzruszenia, jednak wszystkiego z umiarem. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor podziękowała dzieciom, wychowawcom, nauczycielom oraz Radzie Rodziców za cały rok owocnej współpracy oraz złożyła życzenia z okazji zbliżających się wakacji.

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Zielny Dworek" Czempisz

5 czerwca dzieci z naszego przedszkola odwiedziły miejscowość Czempisz gdzie znajduje się gospodarstwo agroturystyczne "Zielny Dworek". Celem wycieczki było przede wszystkim wyzwalanie radości ze wspólnego spędzania czasu na łonie natury, integracja grup poprzez wspólną zabawę oraz przybliżenie warunków życia na wsi. Moc atrakcji jaka czekała na nasze dzieci, była ogromna. Były zabawy z animatorką, karmienie koni, sianokosy – w siano z grabiami. Odbyły się również warsztaty robienia ludzików z siana - sianoludki . Dla przedszkolaków dużą atrakcją była przejażdżka wozem. Jak to bywa na wycieczkach plenerowych, nie mogło też zabraknąć kiełbasek z grilla, a także pysznego swojskiego drożdżowca. Przedszkolaki zmęczone, ale bardzo zadowolone powróciły do przedszkola. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Sponsor

bank spoldzielczy1