Start Aktualności rok szkolny 2017-2018

jesteś na starej stronie
PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO
"BAŚNIOWA KRAINA" W BŁASZKACH
ostatnia aktualizacja tej strony odbyło się w sierpniu 2019r.
Pełni ona funkcję archiwalną.
aktualnosci 2017-2018
Wycieczka do ZOO Safari Borysew PDF Drukuj Email

25 czerwca 2018 r. przedszkolaki z grup: Czarodzieje, Słoneczka i Nutki, Przedszkola Samorządowego „Baśniowa Kraina” w Błaszkach odwiedziły Zoo Safari Borysew. Koszt wyjazdu był znacznie niższy dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Błaszkach, który nieodpłatnie udostępnił nam środek transportu gminy. Wycieczka stała się niesamowitą przygodą dla wszystkich jej uczestników. To wyjątkowe miejsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami. Zwiedzanie zaczęliśmy od przejażdżki kolejką, która obwiozła nas wokół całego terenu zoo safari. Podziwiać mogliśmy, między innymi: białe tygrysy, lwy, bawoły indyjskie, antylopy, lemury, surykatki, zebry, krokodyle, papugi oraz wiele innych ciekawych zwierząt. Główną atrakcją była foka Dawid, zamieszkująca wodną wyspę. Dzieci mogły ją zobaczyć w całej okazałości w porze karmienia. W „mini zoo” z bliska zobaczyliśmy, głaskaliśmy i karmiliśmy kózki, świnki wietnamskie, owce kameruńskie, królika i lamę. Zabawa ze zwierzątkami, udział w zajęciach edukacyjnych na świeżym powietrzu, wariacje w figlarni sprawiły dzieciom wiele radości. To była cudowna i niezapomniana wycieczka na koniec edukacji przedszkolnej. Pogoda nam dopisała, obiad smakował, zakupy pamiątek się udały a wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Kończymy dziś przedszkole, do szkoły czas… PDF Drukuj Email

Dnia 21 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na wstępie dyrektor Przedszkola pani Jolanta  Filipiak przywitała zaproszonych gości, pracowników przedszkola, rodziców oraz wszystkich przedszkolaków. Następnie Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole. Dzieci zaprezentowały występ artystyczny, który rozpoczął się od wykonania polskiego tańca narodowego – Poloneza. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i Dyrekcja oraz pracownicy przedszkola docenili gromkimi brawami. Pani dyrektor przedszkola złożyła podziękowania wszystkim rodzicom za całoroczną pomoc, współpracę, doradztwo w podejmowanych działaniach, za każdą chwilę kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy.

Życzymy wszystkim wspaniałych  wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym, pełnym niespodzianek.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Free premium joomla templates by Lonex.

dzisiaj

Dzisiaj jest: Piątek
29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,
Ostap, Wiktoryn

Do końca roku zostało 278 dni.
Zodiak: Baran

Nasi Sponsorzy, Przyjaciele