Start Bezpieczne ferie

jesteś na starej stronie
PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO
"BAŚNIOWA KRAINA" W BŁASZKACH
ostatnia aktualizacja tej strony odbyło się w sierpniu 2019r.
Pełni ona funkcję archiwalną.
Bezpieczne ferie PDF Drukuj Email

Obowiązkiem rodzica jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa

w każdej sytuacji, szczególnie w sytuacji, w której wyjątkowo narażone jest jego zdrowie i życie. Ale ilu rodziców, tyle interpretacji pojęcia – bezpieczeństwo. Dzieci rozpoczynają właśnie ferie zimowe śnieg i mróz sprzyjają zabawom na świeżym powietrzu. Podczas dni wolnych warto się wybrać na spacer całą rodziną. Podczas kuligu czy bitwy na śnieżki nie wolno jednak zapominać o bezpieczeństwie. Na śniegu czy lodzie o wypadek nie trudno.

Dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpiecznej zabawy:

• nie organizujmy kuligów na terenie dróg publicznych i nie zaczepiajmy sanek do pojazdów mechanicznych,
  • nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych,
  • rzucając się śnieżkami, nie należy łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków, nie celujmy w twarz drugiej osoby,
  • nie należy rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić panowanie nad pojazdem,
  • na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach - stawy, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy,
  • należy pamiętać, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania - nie przebiegamy przez ulicę, nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych, widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich kamieniami.
  Free premium joomla templates by Lonex.

dzisiaj

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Do końca roku zostało 279 dni.
Zodiak: Baran

Nasi Sponsorzy, Przyjaciele