Start Wizyta w aptece

jesteś na starej stronie
PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO
"BAŚNIOWA KRAINA" W BŁASZKACH
ostatnia aktualizacja tej strony odbyło się w sierpniu 2019r.
Pełni ona funkcję archiwalną.
Wizyta w aptece PDF Drukuj Email

Wizyta w aptece

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej – Dbamy o zdrowie,   dzieci z grupy V ,,Słoneczka”, wybrały się do apteki. Podczas wizyty miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska.

Apteka, którą odwiedziliśmy nosi nazwę ,,Arnika”. Nazwa pochodzi od rośliny leczniczej, której kwiaty są wykorzystywane w leczeniu między innymi siniaków, obrzęków, stanów zapalnych.

Pani farmaceutka pokazała dzieciom rożne maści, krople, syropy, kolorowe plastry,które pomagają w walce z chorobą. Opowiedziała także, że ich praca polega na wykonywaniu wg specjalnych receptur leków na zamówienie. Aby zostać farmaceutą trzeba skończyć odpowiednie studia, ponieważ to duża odpowiedzialność sprzedawać leki tak, aby nikomu nie zaszkodziły, lecz pomogły. Najlepiej jednak w okresie nasilonego działania wirusów zdrowo się odżywiać. Jeść kiszonki, które zawierają probiotyki, warzywa, owoce, surówki – które w przedszkolu niestety zostają na talerzach.

Obiecaliśmy, że tzw. małymi kroczkami, będziemy przyzwyczajać się do surówek, aby zjadać je z apetytem.

Podczas miłej pogadanki Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz, że lekarstwa można brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki , uzyskując pełne wypowiedzi na nurtujące ich pytania.

Na koniec dzieci otrzymały różne gadżety – pamiątki.

Dziękujemy Paniom za poświęconą nam uwagę, czas i ciekawe przedstawienie tematu.

wych. Mirosława Jasińska

Free premium joomla templates by Lonex.

dzisiaj

Dzisiaj jest: Piątek
29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,
Ostap, Wiktoryn

Do końca roku zostało 278 dni.
Zodiak: Baran

Nasi Sponsorzy, Przyjaciele