Start Wycieczka do lasu - Misie

jesteś na starej stronie
PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO
"BAŚNIOWA KRAINA" W BŁASZKACH
ostatnia aktualizacja tej strony odbyło się w sierpniu 2019r.
Pełni ona funkcję archiwalną.
Wycieczka do lasu - Misie PDF Drukuj Email

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody w czwartek 18 października dzieci  z grupy „Misie” z wychowawcą Joanną Fryś wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Wyprawę tę rozpoczęliśmy od zbiórki przed leśniczówką leśnictwa Orły, gdzie powitał nas pan leśniczy Robert Woźniak.  Pan leśniczy w bardzo przystępny sposób opowiedział o przygotowaniach przyrody do zimy, przybliżył dzieciom zagadnienia związane z gospodarowaniem zasobami leśnymi. Następnie przedszkolaki wyruszyły z wielkim entuzjazmem na spacer leśnymi dróżkami, gdzie oglądały szkółkę leśną. Pan leśniczy opowiadał o roślinności, dzieci razem z leśniczym rozpoznawały gatunki drzew, oglądały i porównywały liście oraz igliwie z poszczególnych gatunków, oglądały nasiona niektórych roślin jakie udało się jeszcze znaleźć. Obserwowały również najmniejszych mieszkańców lasu a mianowicie pająka i jego sieć wśród gałęzi Czeremchy, żuka leśnego, czasem udało się dzieciom usłyszeć gdzieś z oddali głosy jakiegoś leśnego zwierzęcia. Dużą atrakcją dla dzieci był wspólny posiłek na świeżym powietrzu, dzięki Panu leśniczemu , który rozpalił ognisko w wyznaczonym do tego miejscu dzieci zjadły pieczone kiełbaski.  Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom w lesie. Oczywiście był też czas na pozowanie do zdjęć. Na koniec przedszkolaki przekazały leśniczemu kasztany zebrane dla zwierząt. Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Free premium joomla templates by Lonex.

dzisiaj

Dzisiaj jest: Piątek
19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner,
Włodzimierz

Do końca roku zostało 257 dni.
Zodiak: Baran

Nasi Sponsorzy, Przyjaciele