Start Aktualności rok szkolny 2017-2018 Z wizytą w Teatrze Miejskim w Sieradzu

jesteś na starej stronie
PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO
"BAŚNIOWA KRAINA" W BŁASZKACH
ostatnia aktualizacja tej strony odbyło się w sierpniu 2019r.
Pełni ona funkcję archiwalną.
Z wizytą w Teatrze Miejskim w Sieradzu PDF Drukuj Email

Z wizytą w Teatrze Miejskim w Sieradzu

Dnia 06 października  dzieci  z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Teatru Miejskiego w Sieradzu, aby obejrzeć spektakl pt.: „Zaklęte granie” wystawiany przez aktorów Teatru ARTENES z Wrocławia. Spektakl przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem (grami). Bohaterowie tej współczesnej baśni Tomek i Zuzia, otrzymują od cioci   i wujka w prezencie wymarzone tablety. Dając je, wujostwo zastrzega, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Złamanie tej zasady (pomijając fakt nieposłuszeństwa),                                           stają się przyczyną kłopotów i niebezpieczeństw.

Spektakl skonstruowano tak, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Nie zapomniano również o wszystkich atrybutach prawdziwej baśni: piosenkach, kolorowych postaciach i kostiumach oraz multimedialnych efektach scenicznych.
Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla niektórych  dzieci była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Z wypiekami na twarzach patrzyły i z niepokojem śledziły losy Zuzi  i Tomka. Aktorzy, bajeczne kolorowe kostiumy, prawdziwa scena, muzyka i efekty multimedialne  przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Free premium joomla templates by Lonex.

dzisiaj

29 Kwietnia 2024
Angelina, Augustyn, Bogusław, Hugo,
Hugon, Paulin, Piotr, Rita, Robert,
Roberta, Sybilla

Do końca roku zostało 247 dni.
Zodiak: Byk

Nasi Sponsorzy, Przyjaciele