Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych    i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija,  bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!

W tym roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia 24 listopada. Głównym celem popularyzacji w naszym przedszkolu tego święta była chęć przypomnienia najważniejszych wartości, jakimi są przyjaźń, miłość i ciepło, z którymi łączy się właśnie Pluszowy Miś. Prawie wszystkie dzieci przyniosły ulubione „misiowe” Przytulanki. Były misie małe i duże, nowe i nieco zmęczone przytulaniem. Przedszkolaki opowiadały  o swoich pluszakach, tańczyły z nimi, ćwiczyły, śpiewały im piosenki, próbowały misiowych smakołyków(miodu), brały udział w konkursie kto szybciej zje miód, przypomniały sobie bajkę o Misiu Uszatku oraz wykonały misie rożnymi technikami.

Po dniu pełnym wrażeń misie wraz ze swoimi właścicielami wrócili do domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.