Przedszkolne Jasełka

Zgodnie z tradycją w grudniu każdego roku w naszym Przedszkolu odbywają się Przedszkolne Jasełka.

Tak też było i w tym roku.

Dnia 15 grudnia 2022 r. dzieci  przedstawiły Jasełka

dla swoich rodziców i zaproszonych gości.

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi,                                            śmiałości podczas występów przed publicznością.

Przedstawienie było wyjątkowe.Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale.

Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty  i interpretowały w sposób aktorski swoje role.

Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe.

Dla wielu z nich dużym przeżyciem była możliwość wystąpienia na scenie, a dla niektórych był to pierwszy występ na scenie przed tak dużą publicznością.