Wyjazd do kina HELIOS w Kaliszu

W poniedziałek 26 września dzieci z grup ,,Krasnale” oraz ,,Nutki” wybrały się na wycieczkę do kina HELIOS w Kaliszu na film pt.,,Guliwer”.                    Każda wycieczka odpowiednio zaplanowana i zorganizowana stwarza okazję do wyzwolenia wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń.

Celem wycieczki było:

- integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej

- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej

- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach

publicznych (kino) oraz środkach transportu

- poznawanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie (kino)

Główny bohater światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu.

Film dostarczył dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji.    Dla niektórych  maluchów była to pierwsza wizyta w kinie. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały film.

Z wypiekami na twarzach patrzyły i z niepokojem śledziły losy bohatera. Po zakończonym filmie dzieci wzięły udział w Quizie na temat filmu zdobywając małe upominki za poprawnie udzielone odpowiedzi.

Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.