Sprawozdanie z udziału w Ogólnopolskim Projekcie ,,Wyzwanie Teodora”

image001 W  roku szkolnym 2021/2022 dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Baśniowa Kraina” w Błaszkach wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie ,,Wyzwanie Teodora”. Głównym celem niniejszego projektu było wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o samego siebie. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.

image003

Odznaka ,,Pomocna dłoń”

Grupa ,,Czarodzieje” jako pierwsi przystąpili do wykonania zadania w ramach projektu "Wyzwanie Teodora" zdobywając odznakę ,,Pomocna dłoń”.

Dzieci włączyły się do akcji pomocy podopiecznym Stowarzyszenia Na Psią –Łapę – Sercem Psa z Sieradza. Dzieci zbierały karmę oraz akcesoria potrzebne  do opieki przy psach, pomagając im w ten sposób  przetrwać zimę. Dzieci  brały również udział w innych akcjach potrzebującym pomocy, które organizowane były na terenie naszego przedszkola min.: pomoc dla rodziny kolegi i koleżanek z przedszkola, która znalazła się w trudnej sytuacji, pomoc dla Ukrainy, corocznej zbiórce ,,Góra Grosza”, ,,Challenge dla Jagódki”  pamiętając o tym,  że dobro wraca.

image004

Odznaka ,,Kuchcikowego Mistrza”

Grupa,, Misie” wykonały kolejne  zadanie w ramach projektu. Przedszkolaki zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły  pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Nie zabrakło choinek, reniferów, misiów, dzwonków, gwiazdek i wielu, wielu innych. W ten oto sposób dzieci zdobyły kolejną odznakę - ,,Kuchcikowego Mistrza”. Pięknie udekorowane i zapakowane pierniczki trafiły jako drobny upominek świąteczny do najbliższych.

image006

Odznaka ,,Antynudek”

Dzieci z grupy ,,Nutki” w październiku zdobyły kolejną odznakę w projekcie ,,Wyzwanie Teodora „- ,,Antynudek” to wg profesora Teodora , osoba, która nigdy się nie nudzi, a takimi osobami okazały się ,,Nutki”.  W zdobywaniu sprawności  pomogły jesienne spacery i zbieranie  darów od Pani Jesieni, które okazały się super pomocą do wspólnych zabaw w sali tzn., że każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy i pozbawiony nudy.

image008

Odznaka ,, Zdrowy Osiłek”

Grupa ,,Krasnale” każdą wolną chwilę spędza aktywnie. Zdobycie odznaki „Zdrowy osiłek”  za pomocą ćwiczeń fizycznych, torów przeszkód i gimnastyki sprawiło im wiele radości. Celem ćwiczeń było promowanie zdrowego stylu życia. W nagrodę dzieci  zdobyły kolejną odznakę od Teodora.  Wszystkie dzieciaki były bardzo zadowolone, że poradziły sobie z wyzwaniem   i pomogły bocianowi w wykonaniu zadania.

image010

Odznaka ,, Kochające serce”

Grupa ,,Jagódki” zorganizowała Dzień Kochającego Serca zdobywając w ten sposób kolejną odznakę ,,Kochające serce” . Pod tą sprawnością kryje się dużo, tak jak dużo jest uczuć i emocji. Podczas naszych wspólnych zajęć dzieci rozmawiały na temat różnych emocji. Dzieci dowiedziały się czym są emocje, które kryją się w każdym z nas, kiedy się pojawiają , jak o nich mówić i jak je można wyrażać.  Z tej też okazji ,,Jagódki” przygotowały niespodziankę dla grupy porannej, z którą dzieli salę.

image010

Odznaka ,, Przyjaciel przyrody”

Dzieci z grupa ,,Słoneczka” realizując zadania w ramach projektu poznały niektóre z problemy  ekologiczne występujące w środowisku, zapoznały się z zasadami segregowania odpadów. Dzieci wzięły udział w Światowym Dniu Ziemi oraz wykonały plakat promujący ekologię.

Odznaka ,,Artystyczna dusza”image014

,,Leśne Duszki” zdobyły  kolejną odznakę projektu - Wyzwania Teodora - odznakę ,,Artystycznej Duszy”. By zdobyć tę sprawność dzieci skupiły się na postaci samego Teodora. Przedszkolaki stworzyły portret bociana, który następnie stał się elementem łąki, która była dekoracją podczas przedstawienia z okazji Dnia Mamy.

ZADANIA ZOSTAŁY WYKONANE - KATRA ZADAŃ UZUPEŁNIONA

image016

Gratuluję zdobycia wszystkich siedmiu sprawności. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłym talentem, wrażliwością i olbrzymią wyobraźnią.

image018