18.05.2020 - 22.05.2020r.

Dzień Dobry dzieci !!!

Zaczynamy kolejny tydzień wspólnej pracy.

Temat: Wrażenia i uczucia.

W ramach realizacji podstawy programowej proponuję następujące działania:

Jak myślicie,co to jest "Empatia?"- jest to umiejętność zauważenia,rozpoznania i współodczuwania emocji drugiej osoby, np. jest nam smutno, bo komuś przydarzyło się coś smutnego.

Zabawa "Jak mogę pomóc?"- pogadanka. Zadajemy pytania dziecku ,wymyślając różne sytuacje i stany emocjonalne np:Co można powiedzieć osobie, która...?
...zgubiła ulubioną lalkę.
...płacze,bo tęskni za mamą.
...boi się wystąpić w przedstawieniu.
...złości się,bo nie udał jej się rysunek.
...wstydzi się,bo ubrudziła sobie ubranie.

Zapraszam do zabawy ruchowej do piosenki pt. Boogie Woogie".Przypomnijcie sobie, uczyliśmy się tej piosenki w naszym przedszkolu.Kształtowanie sprawności ruchowej.

Zabawa "Nie rozśmieszaj mnie"- dzieci dobierają się w pary.Siadają naprzeciwko siebie.Jedno z nich usiłuje być poważne i za wszelką cenę stara się nie uśmiechać.Drugie ma za zadanie rozśmieszyć partnera.Kiedy mu się to uda, następuje zmiana ról.Po zakończeniu ćwiczeń w parach zadajemy sobie pytania: Co czułaś/czułeś w trakcie tego ćwiczenia? Czy łatwo było zachować powagę?.Rozwijanie mowy i myślenia, doskonalenie współpracy,ćwiczenie umiejętności kontrolowania własnych stanów emocjonalnych.

Jak się czuje miś?.Piosenka pomoże wam w wykonaniu poniższej pracy plastycznej.Powodzenia!

Praca plastyczna"Album emocji"-poproście rodziców aby zszywaczem złączyli wam kilka kartek ksero lub z bloku rysunkowego. Wykonajcie album, na pierwszej stronie wpiszcie swoje imię oraz "Album emocji",codziennie rysujemy kredkami, pisakami swoją twarz,by przedstawiała podstawowe emocje np.(dzisiaj jestem wesoły,więc rysuję wesołą twarz,dzisiaj jestem smutny, rysuję smutną buzię itd.).Rozwijanie sprawności manualnych rąk.

Temat:W krainie muzyki.

Zapraszam do obejrzenia filmu edukacyjnego pt."Było sobie życie- ucho".Powiedzcie czy hałas jest szkodliwy dla ucha?Czy jest niebezpieczny dla zdrowia?.Doskonalenie umiejętności uważnego słuchania i wypowiadania się na określony temat.

"Po co nam muzyka?"-posłuchajcie fragmenty różnej muzyki i powiedzcie jaki rodzaj jest tej muzyki i do czego mogłaby być dobra.Burza mózgów,wysłuchanie i podanie nazw różnych gatunków muzycznych, doskonalenie myślenia przyczynowo-skutkowego.

"Namalujmy muzykę"- praca plastyczna.Poproście rodziców, aby włączyli wam dowolną muzykę         i naszykowali białą kartkę. Wasze zadanie polega na tym, żebyście za pomocą swoich palców i dłoni umoczonych w farbie plakatowej zilustrowali muzykę, jeśli chcecie możecie namalować pędzlem.Rozwijanie ekspresji muzycznej i plastycznej.Mile widziane wasze prace, wysyłajcie na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.', event)">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zabawy i ćwiczenia ze Świeżakami.Kształtowanie sprawności ruchowej.

Pochwalcie się i prześlijcie do mnie wasze prace na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Życzę miłych zabaw i owocnej pracy.Pozdrawiam.