27.04.2020 - 30.04.2020r.

Dzień dobry dzieci! Witam Szanownych Rodziców.

Temat tygodnia: "Polska, to mój dom".

W ramach realizacji podstawy programowej proponuję następujące działania:

" Symbole Unii Europejskiej"- Proszę obejrzeć flagę Polski i flagę Unii Europejskiej. Porównajcie wygląd obu flag.Doskonalenie percepcji wzrokowej, ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej, rozwijanie umiejętności określania różnic pomiędzy obrazkami.
 Flaga Polski Flaga Unii

pienaz

"Czy Unia Europejska to...?"- zabawa językowo ruchowa.Utrwalenie informacji o Unii Europejskiej, doskonalenie umiejętności określania prawdziwości zdań, doskonalenie sprawności fizycznej dzieci.

Należy wyznaczyć linię taśmą malarską (START, META).Poproście rodziców o przeczytanie kilku zdań, a wy oceńcie czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe. Jeśli prawdziwe - dziecko skacze obunóż do przodu, jeśli fałszywe - do tyłu.Wspólnie oceńcie czy odpowiedź jest poprawna. Proponowane zdania: 1.Unia Europejska to wspólnota wielu państw europejskich. 2.Polska jest członkiem Unii Europejskiej. 3. Polska nie jest członkiem Unii Europejskiej.4.Unia Europejska ma własną flagę. 5.Flaga unijna jest czerwona, znajduje się na niej 15 gwiazdek. 6.Niektóre kraje Unii Europejskiej posługują się wspólnymi pieniędzmi - euro. Waluta obowiązująca w Polsce to euro. Waluta obowiązująca w Polsce to polski złoty, czasem mówimy, że płacimy "w złotówkach". Hymn Unii Europejskiej jest taki sam jak hymn polski i jest to " Mazurek Dąbrowskiego".

" Hymn Unii Europejskiej" - zapraszam was do wysłuchania hymnu  Unii Europejskiej po polsku.Zastanówcie się, dlaczego ten utwór nazywa się Oda do radości.
Doskonalenie słuchu fonetycznego i fonematycznego, ćwiczenie pamięci słuchowej,rozwijanie percepcji słuchowej.

Praca plastyczna pt. "Flaga Unii Europejskiej"- pokoloruj flagę, wytnij nożyczkami  i umieść ją na patyczku lub wykałaczce. Miłej zabawy.

Proponuję trochę rozgrzewki.Zapraszam do obejrzenia filmiku z pokazywaniem. Powodzenia!

Jeśli macie ochotę pokolorujcie kolorowankę mapa Polski.Poniżej udostępniam zdjęcie do wydrukowania.

Pozdrawiam serdecznie życzę miłych zabaw i owocnej pracy.
Uważajcie na siebie i pamiętajcie o częstym myciu rąk. Pozdrawiam.