14.04.2020 - 17.04.2020r.

" Zwierzęta na wiejskim podwórku" oraz " Wiosna".

Doskonalenie umiejętności słuchania tekstu ze zrozumieniem, poszerzanie wiedzy na temat produktów mlecznych,ćwiczenie pamięci.

"Odgłosy zwierząt" film dla dzieci

" Przetwory z mleka " - zapraszam do przeczytania wiersza Bożeny Formy. Starajcie się zapamiętać jak najwięcej nazw mlecznych produktów.

Na zakupy wyruszamy,
dużą torbę zabieramy.
Trzeba kupić serek biały
i ser żółty w dziury cały.
Smaczny jogurt waniliowy,
naturalny,truskawkowy.
I koniecznie też maślankę,
ser topiony i śmietankę.
Różne są przetwory z mleka,
zatem niechaj nikt nie zwleka.
Dnia każdego - to zasada
coś z nabiału niechaj zjada.

Odpowiedzcie na pytania: jakie zwierzę daje mleko, które wykorzystują ludzie? np.(krowa, owca, koza),na podstawie wiersza i własnej wiedzy proszę powiedzieć jakie produkty są zrobione z mleka?, nazwy produktów proszę podzielić na sylaby, podać pierwszą i ostatnią głoskę, czy lubicie dany produkt?.

"Czy mleko jest zdrowe?" - porozmawiajcie z rodzicami na temat wartości odżywczych mleka. Jeśli macie w domu opakowania po mleku to obejrzyjcie je i spróbujcie zastanowić się co oznaczają procenty na opakowaniach? Jak nam wiadomo mamy różne rodzaje mleka ( tłuste, półtłuste). Zastanówcie się i powiedzcie czy mleko jest zdrowe, czy wszyscy mogą pić mleko i kto w szczególności powinien je pić?.

Praca plastyczna "Krowa". Poproście rodziców, aby naszykowali wam lateksowe rękawiczki. Spróbujcie je nadmuchać.Nadmuchane rękawiczki związujemy tak, by powstały balony. Na okrągłej części rękawiczki dzieci flamastrami rysują krowę tak, aby nadmuchane palce rękawiczki były wymionami krowy. Mile widziane zdjęcie.

Poćwiczcie piosenkę pt" Stary Donald farmę miał"

Praca plastyczna "Wszystko z mleka" - Jeżeli macie gazetki reklamowe z różnych sklepów, kolorowe gazety, spróbujcie powycinać produkty,które zrobione są z mleka,naklejcie je na kartkę.

Spróbujcie także pomalować poniżej zamieszczoną kolorowankę i pochwalcie się swoją pracą, prześlijcie mi zdjęcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..