15.06.2020 - 19.06.2020r.

Dzień dobry kochane dzieci!!!

Temat tygodnia: Lato.

"Burzowe emocje"- oglądanie filmu,dyskusja.Odpowiedzcie na pytania dzieci:Jakie uczucia wywołuje burza?Z jakimi odczuciami kojarzy wam się burza?Czy burzy trzeba się obawiać?Jak należy się zachować podczas burzy,gdy jesteśmy na dworze?Co się dzieje,gdy skończy się burza?Jakie zjawisko pogodowe często się po niej pojawia latem?Jak się czujemy,gdy patrzymy na tęczę?.

Czego NIE robić podczas burzy?Filmik edukacyjny.Utrwalenie właściwych zachowań w czasie burzy,ćwiczenie logicznego myślenia,poszerzanie wiedzy ogólnej.

Jak powstaje tęcza?Film edukacyjny.

Jak powstaje tęcza?Eksperyment z barwnikami spożywczymi.Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i badawczych.

Jak mieszać kolory.Zabawa z farbkami.

"Tęcza"- kolorowanka.Wyklejanie tęczy plasteliną.Mile widziane zdjęcia waszych prac na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.', event)">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rozwijanie sprawności manualnych rąk.

Ćwiczenia ruchowe.Rozwijanie sprawności motorycznej w zakresie szybkości, skoczności i zręczności.

Piosenka pt."Lato płynie do nas".Nauka piosenki.

Życzę wytrwałości i bezpiecznych zabaw.
Pani Ewelina.