01.06.2020 - 05.06.2020r.

Dzień Dobry Dzieci!
Temat tygodnia: Dzień Dziecka.

W ramach realizacji podstawy programowej proponuję następujące działania:

"My Dzieci Świata"- bajka edukacyjna. Odpowiedzcie na pytania: Z jakich stron świata pochodziły dzieci?Omówienie strojów,wyglądu dzieci,co mają wspólnego?.Doskonalenie umiejętności słuchania i wypowiadania się na temat obejrzanej bajki.

Zabawa"Dzieci świata".Wskaż dzieci z różnych stron świata i ich domy.Odszukanie na zdjęciach dzieci z różnych stron świata.

Praca plastyczna"Indianie"- wykonanie Indian z rolek od papieru toaletowego.Wzór poniżej.Rozwijanie sprawności manualnych rąk. Pochwalcie się i prześlijcie do mnie wasze prace na       e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.', event)">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Indianin

"Prawa Dziecka"-plakat.Przypomnijcie sobie Prawa Dziecka.Pamiętacie uczyliśmy się na początku roku szkolnego.Odpowiedzcie na pytania: Co to są prawa?Czym różnią się prawa od obowiązków?Czy dzieci też mają prawa i obowiązki?Jakie?.

Prawa Dziecka

Posłuchajcie piosenki pt"Moja fantazja".Odpowiedzcie na pytania: Jakie było szkiełko z piosenki?Co sprawiło,że można było dolecieć aż do gwiazd?Jak inaczej można nazwać fantazję?Co to są marzenia?Czy Wy macie jakieś marzenia?Czy wszystkie marzenia się spełniają?Czy marzenia są potrzebne?Rozwijanie umiejętności uważnego słuchania utworu i rozumienie jego treści,wypowiadania się na zadawany temat,rozwijanie pamięci słuchowej.

"Taniec Marzyciela"- zabawa ruchowa.Improwizacja ruchowa z wykorzystaniem kolorowych wstążek lub pasków bibuły.Doskonalenie umiejętności wyrażania ruchem treści utworu.

"Skarby z Wyspy Marzeń"- zabawa sensoryczna.Poproście rodziców, aby przygotowali wam puste pudełko z wyciętym otworem. Dzieci zakrywają oczy a Rodzice wkładają do niego kilka zabawek.Dzieci rozpoznają przedmiot po dotyku.Podają jego nazwę, dzielą na sylaby, próbują wymyślać do niej rym.Doskonalenie umiejętności rozpoznawania przedmiotów za pomocą dotyku.

Praca plastyczna"Moje marzenia"- narysujcie na kartce swoje marzenia za pomocą kredek,pisaków lub farb.Rozwijanie sprawności manualnych rąk.
Czekam na Wasze prace,prześlijcie na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.', event)">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ćwiczenia ruchowe w dwójkach dla dzieci.Zapraszam.Rozwijanie sprawności fizycznej dzieci.

Kolorowanka"Dzieci Świata"- do wydruku.Rozwijanie sprawności manualnych rąk.

kolorowanki do pobrania pdfdrukarka ruchomy obrazek 0018
Dzieci świata
Eskimos

Z okazji Dnia Dziecka
wszystkim dzieciom Życzę,
aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach
aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak najdłużej!
Nie bójcie się marzyć,bo od marzeń wszystko się zaczyna!!!

Życzy pani Ewelina