04.05.2020 - 08.05.2020r.

Kochane dzieci!

Temat tygodnia: Tajemnice książek.

W ramach realizacji podstawy programowej proponuję następujące działania:

"Jak powstaje papier"? - zapraszam do obejrzenia filmu.Poszerzanie słownika czynnego o pojęcia związane z produkcją papieru.

"Tworzymy własny papier"Zachęcam was dzieci do obejrzenia krótkiego filmiku.Rozwijanie zainteresowań badawczych,ćwiczenie sprawności manualnych.

Ćwiczenia ruchowe z książką. Kliknij poniższy link. Rozwijanie sprawności motorycznej,ćwiczenie równowagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Przestrzenna praca plastyczna "Książeczka"- Waszym zadaniem jest stworzenie książeczki " bajki"  z wymyślonych przez was obrazków. Materiały potrzebne do książeczki: kilka kartek z bloku technicznego lub kartek ksero, zszywacz,kredki, mazaki. Dzieci zszywaczem łączą kartki.Zaprojektuj okładkę.
Powodzenia!Rozwijanie sprawności manualnych rąk.

Zasady korzystania z książek. Kliknij poniższy link.

Zabawa "Quiz"- rozpoznawanie zdań prawdziwych i fałszywych. Poproście rodziców ,aby wam przeczytali poniższe zdania, a Wy powiedzcie, które zdanie jest fałszywe, a które prawdziwe.

Przykładowe zdania:
- Okładka to zewnętrzna część książki.
- Autor to osoba, która napisała książkę.
- Każda książka ma 5 stron.
- Ilustracja to rysunek w książce.
- Spis treści to miejsce, gdzie jest umieszczone nazwisko autora.
- Ilustracje zawsze muszą być kolorowe.
- Okładka jest w środku książki.
- Spis treści pozwala zobaczyć, co zawiera książka i na których stronach.

Temat tygodnia:" Dbamy o naszą planetę".

"Czym jest SMOG?"- zapraszam do obejrzenia filmu edukacyjnego.Po obejrzeniu filmu opowiedzcie rodzicom,dziadkom czym jest smog?Jakie przyczyny są smogu?Jak można pozbyć się smogu?np.(rowerem zamiast samochodem,niepalenie śmieci w piecach,filtry na kominach fabryk,nowoczesne piece w domach).

"Komu jest potrzebne powietrze?"- opowiedzcie rodzicom lub narysujcie na kartce.

"Czy powietrze jest czyste?"- doświadczenie, obserwacja drobin kurzu w świetle latarki.Proszę zgasić światło w pokoju, i zapalić latarkę.Dzieci obserwują powietrze w snopie światła, próbują dostrzec drobinki zanieczyszczeń. Proszę wymienić źródła zanieczyszczeń powietrza.

Mam dla Was dwie propozycje prac plastycznych. Jeśli chcecie wykonajcie według własnego pomysłu.Jeśli macie ochotę wykonajcie obie.

Praca plastyczna "Miasto"- proszę wyciąć z gazet prostokąty różnej wielkości i nakleić obok siebie pionowo, tworząc miasto. Następnie nad nimi węglem lub czarną kredką rysujemy spirale - dym. Doskonalenie motoryki małej podczas cięcia nożyczkami i rysowania spirali.

Praca plastyczna "Moja planeta" - proszę obejrzeć poniższy link. Rozwijanie sprawności manualnych rąk.

Zabawy ruchowe z Gumi Misiem.Zapraszam! Nabywanie sprawności ruchowej i zwinności podczas zabaw ruchowych.

Jeśli macie ochotę i pamiętacie zabawę z przedszkola zagrajcie w domu w"Kółko i krzyżyk".
Myślę,że Wasi Rodzice doskonale znają tą zabawę. Zaproście ich do tej gry.

Proszę prześlijcie zdjęcia ze swoim pracami  na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.', event)">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na Messengera.

Życzę Wam miłej i owocnej pracy.Uważajcie na siebie.