11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków.

Właśnie tego dnia po wielu  latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe

Święto Niepodległości.

10 listopada przedszkolaki wysłuchały wiersza „Katechizm polskiego dziecka”, zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia                             11 listopada 1918 r., poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych. Dzieci obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Polak Mały” oraz film pt. "Symbole narodowe", a następnie wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi.

Przedszkolaki oddały hołd poległym w obronie naszej Ojczyzny zapalając znicz pod Pomnikiem ,,Bohaterom tej Ziemi”. Odśpiewały także hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

XXIII edycja ,,Góra Grosza"

Nasze Przedszkole podobnie jak w latach ubiegłych bierze udział w akcji ,,Góra Grosza”.

Celem tej akcji jest zebranie środków na pomoc psychologiczną, rzeczową oraz specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

 Akcja polegała na zbiórce monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.).

Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji !!!

Za każdy Twój grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

Drobniaki wrzucamy do przygotowanych skarbonek

w salach przedszkolnych w dniach:

01.11.2022r. – 28.02.2023r.

Wszystkich Świętych- odwiedzamy groby naszych bliskich

Dnia 31 października dzieci z naszego przedszkola pod opieką  wychowawców wybrały się na spacer na miejscowy cmentarz. Wyjście związane było ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych, kiedy to odwiedzamy groby i wspominamy tych, którzy od nas odeszli Dzieci obserwowały zmiany, jakie zaszły na cmentarzu, krzątających się ludzi, którzy porządkowali groby swoich bliskich. Przedszkolaki w skupieniu, odmawiając krótką modlitwę, zapaliły znicze na grobach byłych pracowników naszej placówki oraz na grobie tych, którzy polegli w walce o nasz kraj. To wydarzenie, spotkanie z tradycją obchodzenia tak ważnego dla nas Polaków święta, na pewno pozytywnie wpłynie na postawy patriotyczne naszych wychowanków.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W PROJEKCIE „RAZEM Z NAMI”

UE logo kolor

PONIEDZIAŁEK

 

8.00– 9.00 – logorytmika – zajęcia indywidualne

12.00 – 13.00 – zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe – zajęcia grupowe dla dzieci z grup popołudniowych

12.30 – 14.30 – muzykoterapia – zajęcia grupowe

14.00 – 15.00 – język polski / zajęcia wyrównawcze/ dla dzieci z Ukrainy

13.30 – 14.30 – dogoterapia – zajęcia grupowe

14.30 – 15.30 – dogoterapia – zajęcia indywidualne

 

WTOREK

 

8.00– 9.00 – zajęcia fizjoterapeutyczno- korekcyjne – zajęcia grupowe

10.00 – 11.00 – arteterapia – zajęcia grupowe

13.30 – 15.30  - zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne – zajęcia grupowe

14.00 – 15.00 – zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe – zajęcia grupowe

 

ŚRODA

 

12.00– 13.00 – zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe – zajęcia grupowe dla dzieci z grup popołudniowych

13.00 – 15.00 – zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne – zajęcia grupowe

13.00 – 15.00 – język polski/zajęcia wyrównawcze/ dla dzieci z Ukrainy

14.00 – 15.00 – zajęcia rozwijające kompetencje przyrodnicze – zajęcia grupowe

 

CZWARTEK

 

8.00– 9.00 – zajęcia fizjoterapeutyczno – korekcyjne – zajęcia grupowe

9.00 – 11.00 – logorytmika – zajęcia grupowe

11.00 – 13.00 – muzykoterapia – zajęcia grupowe

13.00 – 15.00 – zajęcia rozwijające kompetencje przyrodnicze – zajęcia grupowe

 

PIĄTEK

 

8.00– 9.00 – arteterapia – zajęcia indywidualne

9.00 – 10.00 – zajęcia fizjoterapeutyczno – korekcyjne – zajęcia indywidualne

10.30 – 12.30 – zajęcia fizjoterapeutyczno – korekcyjne – zajęcia grupowe

12.00 – 13.00 – arteterapia – zajęcia grupowe

13.00 – 14.00 – język polski / zajęcia wyrównawcze/ dla dzieci z Ukrainy

13.00 – 14.00 – zajęcia rozwijające kompetencje przyrodnicze – zajęcia grupowe

14.00 – 15.00 – zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe – zajęcia grupowe

Sponsor

bank spoldzielczy1